Skip to content
*total_results*:
*view_all_results*
Lt En
Vilniaus miesto apylinkės teismas
lt
En

Naujienos

Geri teismų bendruomenės darbai - vaikams

Geri teismų bendruomenės darbai - vaikams
2021-06-07

Visą mėnesį Lietuvos teismuose vyko gerumo akcija „Tegyvuoja geri darbai!", kuri buvo pradėta gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, ir tęsėsi iki birželio 1 d. minimos Tarptautinės vaikų gynimo dienos.

Dvi progas sujungusioje akcijoje dalyvavusios teismų bendruomenės rinko lėšas, naujas ir panaudotas knygas, pirko žaislus, įvairias mokymuisi bei laisvalaikiui reikiamas priemones ir jas perdavė vaikų dienos centrams, gerovės, globos ir krizių centrams bei kitoms vaikais ir šeimomis besirūpinančioms įstaigoms, taip pat daugiavaikėms ar nepasiturinčioms šeimoms. Akcijos metu pirktomis ir surinktomis knygomis bei kitais pažintinėms, kūrybinėms ir žaidybinėms veikloms reikalingais daiktais džiaugiasi keli šimtai Lietuvos vaikų.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas Vilniuje įsikūrusiam vaikų dienos centrui „Duok ranką“ parūpino mokslams ir pramogoms reikalingą planšetinį kompiuterį, užsakė lavinamųjų žurnalų prenumeratas, o Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas už surinktas lėšas Šilutės Macikų socialinės globos namams nupirko ir kitą savaitę pristatys piešimo, kanceliarinių ir kitų įvairioms mokymosi ir laisvalaikio veikloms reikalingų priemonių.

Suvieniję jėgas geriems darbams Klaipėdos apylinkės ir apygardos teismai parėmė net kelių organizacijų („Vaiko raida“, „Visos Lietuvos vaikai“ ir kt.) globojamus vaikus žaislais bei knygomis, o šie atsidėkodami teismams dovanojo savo pieštus piešinius. Klaipėdos apygardos teismas išpildė ir didelį vienos mergaitės norą: nupirko išsvajotą paspirtuką.

Apie 200-us Šiaulių apylinkės teismo darbuotojų atneštų knygų iškeliavo pas naujus savo skaitytojus į Šiaulių rajono mokyklas. „Keli mūsų kolegos iš Šiaulių ir Kelmės rūmų atnešė net po 16-a vaikiškų knygų. Kiti namuose neturėjo, todėl nupirko naujas ir padovanojo, – sako Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė. – Birželio 1-osios rytą visos knygos buvo sukrautos į šešias dideles dėžes, gražiai supakuotos ir išvežtos vaikams.“ 

Panevėžio apylinkės teismai savo lėšas skyrė vaikiškoms enciklopedijoms, žinynams, lavinamiesiems žaidimams: dovanos buvo perduotos organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Pasvalio vaikų dienos centrui ir dviem Rokiškio vaikų dienos centrams. „Tokios labdaros akcijos pakylėja, sušildo širdis tiems, kurie davė, ir tiems, kurie priėmė dovanas. Teismo darbuotojai mielai prisidėjo prie gerumo akcijos ir mes galėjome pradžiuginti apie 100-ą centrus lankančių vaikų. Tikimės, kad dovanėlės prisidės prie kokybiškesnio laisvalaikio leidimo, kūrybinių užsiėmimų skatinimo ir žinių lavinimo“, – sakė teismo pirmininkė Virginija Breskienė.

Panevėžio apygardos teismas Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ globotinius pradžiugino stalo futbolu ir futbolo kamuoliu. „Pasičiupę kamuolį vaikai iškart išdūmė į kiemą“, – geriausiu dovanų įvertinimu dalijosi teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Jolita Gudelienė.

Alytaus apylinkės teismai nudžiugino Alytaus miesto bendruomenės centrą vaikiškų žurnalų prenumeratomis. „Pakalbėję su Druskininkų savivaldybės socialinių paslaugų centro globos centro koordinatore, sužinojome, kad savivaldybėje yra nuostabi šeima, globojanti broliuką ir sesutę ir jiems labai praverstų vaikiškų žurnaliukų prenumerata, – pasakojo teismo administracijos sekretorė Jurgita Urbanavičiūtė. – Ši šeima gaus metinę dviejų žurnaliukų – sesutei ir broliukui – prenumeratą“.

Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmai pinigais parėmė nepasiturinčią daugiavaikę šeimą, gyvenančią Panevėžyje, o Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių rūmai nupirko tatamių (tam tikroms sporto šakoms skirtos grindų dangos lakštų), padovanojo naujų ir naudotų knygų, spalvojimo knygelių, piešimo ir kitų būtinų priemonių vaikų dienos centrui „Aš ir draugai“.

Telšių apylinkės teismai ne tik Mažeikių šeimos ir vaiko geroves centrui dovanojo knygų, stalo ir lauko žaidimų, bet ir ką tik atidaryto Telšių jaunimo centro vaikams padėjo kurti svajonių sodą. „Iš dienos centro darbuotojų gavome žinutę, kad vaikams labai trūksta įvairiausių sodinukų, tad penktadienį Telšių rūmų darbuotojai bei pirmininkė vaikams įteikė riešutmedžių, gėlių, žolelių ir kitų įvairiausių sodinukų, dalyvavo centro atidarymo ceremonijoje ir kartu su vaikais sodino augaliukus“, – apie dar vieną gerą darbą pasakojo Telšių apylinkės teismo administracijos sekretorė Danguolė Ruginytė.

VšĮ „Juventa“ vaikų dienos centrai, Šilalės rajono socialinių paslaugų namai, Tauragės šeimos gerovės centras ir Šilutės Vaiko gerovės ir globos centras reiškė poreikį įsigyti kanceliarinių ir higienos prekių, panaudoti pinigus vasaros dienos stovykloms, tad Kauno apygardos ir apylinkės bei Tauragės apylinkės teismai surinktas lėšas perdavė šių įstaigų atstovams.

Tai ne pirma teismų bendruomenės organizuota gerumo akcija: keli Lietuvos teismai rudeninės Pyragų dienos proga kasmet vykdo paramos akcijas, Vilniaus apylinkės teismo bendruomenė nuolat remia Paparčių šv. Juozapo šeimos namų globotinius, aprūpina namų apyvokos reikmenimis, drabužiais ir kitais reikalingais dalykais. Šįkart šio teismo ir Nacionalinės teismų administracijos kolektyvai surinko ir Vilniaus miesto krizių centrui padovanojo vaikiškų knygelių ir lėšų vasaros stovykloms, ekskursijoms į muziejus ir panašioms veikloms, kuriomis socialiniai darbuotojai stengiasi paįvairinti centro gyventojų vaikų ir jų mamų kasdienybę.

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai

Miglė Pavliukovičienė
Nacionalinės teismų administracijos
Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė
L. Sapiegos g. 15, LT–10312 Vilnius
Tel. (8 5)  251 4120
Mob. tel. +370 674 22446
www.teismai.lt
Sekite mus www.facebook.com/LietuvosTeismai